Rychlé zhodnocení mého pobytu ve tmě

5 nocí a 4 dny v naprosté tmě (nikde žádná kontrolka, průsak, průnik – prostě jen černočerná tma – všechno a nic v jednom – krásná, hebká, přátelská, všeprostupující tma tmoucí)

14 ledových sprch
1200 poklon (okleštěná verze Pozdravu slunci)
4 „animáky“ vyprodukované pomocí psychoterapeutické metody Focusing
1 výborná bajka s poučením  o lišce, medvědovi a atletických vlcích
nepočítaně publikovatelných a dva nepublikovatelné sny
mnoho hodin skvělé hudby od hrdelních zpěvů odněkud z Tuvy až po krásné romantické árie od Mozarta, Pergolesiho a dalších mistrů (snad na mě nevlítne OSA, to bych se nedoplatila)
1 autorská píseň o trudném osudu Hanče a Vrbaty
1 autorská píseň o oslavě mravence a jeho schopnosti ubránit se prokrastinaci
1 scénický (velmi dramatický) rozhovor
1650 meditací útočiště (slavnostní dokončení celého cyklu 11 111 opakování proběhlo včera za mých bujarých ovací – to co někteří mají hotové za dva víkendy – prý – tak mě trvalo celé 4 roky, ne nadarmo mám doma meditační polštářek posetý barevnými šneky)
2 údery do holeně o bok postele (pokaždé při nedostatečně vědomé chůzi)
1 hořká čokoláda, 3 výborné polévky, 5 zeleninových jídel, 2 saláty, 2 raw tyčinky, 1 ďábelsky dobrý domácí raw dezert, litry čaje, ovoce, malý pytlík kešu oříšků
1 hodně živý sen, brrr
3 světelné klamy a chiméry
odpočinek, regenerace, nalezení rovnováhy

za sebe můžu doporučit, ale zároveň asi ne každému – z minulého turnusu prý odešli všichni dřív, někteří prchali bez rozloučení. Já se ráno přivítala s místním psomedvědem, obřím měsícem a nepopsatelným rozbřeskem. Cesta se čtyřmi přestupy už byla totální brnkačka.

Děkuji kamarádům, kteří mi tento skvělý dárek vymysleli a umožnili a hlavně svému skvělému muži, že mě s radostí pustil a celou dobu se tak pěkně postaral o děti.

Marta, která se otřela o tmu a díky ní zase svítí.